ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΑ   "ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΦΥΣΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ – 13"

Για 13η συνεχόμενη χρονιά πραγματοποιήθηκε με επιτυχία ο διαγωνισμός πειραμάτων που αναφέρεται σε τριμελείς ομάδες μαθητών Γ’ Γυμνασίου με τίτλο:

«Παιχνίδια Φυσικών Επιστημών»

Στην εκδήλωση που πραγματοποιήθηκε στις 9 Μαΐου 2015 ημέρα Σάββατο, στα εργαστήρια του Ε.Κ.Φ.Ε Κέρκυρας συμμετείχαν τα σχολεία:

1.    1ο Γυμνάσιο Κέρκυρας

2.    4ο Γυμνάσιο Κέρκυρας

3.    5ο Γυμνάσιο Κέρκυρας

4.    7ο Γυμνάσιο Κέρκυρας

5.    Γυμνάσιο Αργυράδων

·       Το Πρώτο βραβείο το πήρε η ομάδα του 7ου Γυμνασίου που την αποτελούσαν οι μαθητές: Κορωνάκη Αγγελική,  Πανδής Αντώνης και Πίτσας Στάθης.

·       Το Δεύτερο βραβείο το πήρε η ομάδα του 5ου Γυμνασίου που την αποτελούσαν οι μαθητές: Κοντός Σπυρίδων,  Προδρομίτη Γαρνέλη Μυρτώ και Χαντζηανδρέου Έμιλυ

·       Το Τρίτο βραβείο το πήρε η ομάδα του 4ου Γυμνασίου που την αποτελούσαν οι μαθητές: Ασπιώτη Θάλεια – Αθηνά, Βασιλάκης Σπυρίδων και Μαντζουρογιάννη Ασπασία

ΘΕΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ :    Τα Θέματα